Menü
Sepetiniz

İptal ve İade Şartları


Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.


İADE ŞARTLARI

Tüketici’nin, herhangi bir gerekçe göstermeksizin, Ürün’ü teslim aldığı tarihten itibaren ondört (14) gün içinde cezai şart uygulanmadan siparişten-Sözleşme'den cayma hakkı vardır.


Hiçbir halde özel ölçü ve özel renk ile üretilen ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade kabulü yalnız standart ölçü ve renkler için geçerlidir.


Kanunen cayma hakkı olan durumlarda, cayma süresi içinde malın özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmadığı için meydana gelen deforme ve bozulmalardan kanun gereği Tüketici sorumlu olup bu sebeple Ürün’e ilişkin cayma hakkını kaybedebilir.

Tüketici’nin cayma hakkını kullanması durumunda ilgili Ürün’ün kargo ve paketleme masrafları Tüketici'ye aittir.

Cayma hususundaki açık bildirim elektronik posta (info@uygunahsap.com) ile yapılabilir. Bu hakkın kullanılması halinde, Ürün’ün Satıcı’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi, faturası kurumlar adına düzenlenen Ürün iadelerinde iade faturası kesilmesi, ayrıca iade edilecek Ürünler’in kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak iletilmesi gerekmektedir. 

Cayma hakkı bulunan hallerde Tüketici'nın cayma hakkını kullandığına dair açık bir bildirimi yasal 14 günlük süre içinde Satıcı'ya yöneltmiş (elektronik posta (info@uygunahsap.com) adresine yazılı iletmiş) olması yeterlidir. Söz konusu hakkın süresi içerisinde kullanılması durumunda, Ürün'ün azami üç (3) gün içerisinde, kargo giderleri Tüketici'ye ait olmak üzere Satıcı'nın yukarıdaki adresine gönderilmesi zorunludur.

Ayrıca vergi mevzuatı gereği, Tüketici tarafından kanunen İade Faturası kesilmesi gereken hallerin yanı sıra Ürünle beraber iade edilecek olan fatura üzerinde, aşağıda belirtilen, iade ile ilgili bölüm doldurulup imzalanacaktır. Faturası kurumlar (tüzel kişiler) adına düzenlenen sipariş iadeleri, İade Faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir).


İADE BÖLÜMÜ: AD SOYAD -------------- | ----------------- ADRES ---------------- | ------- İMZA ------- | ------------- ÜRÜN ------------- | ------ ADET ------ | ------ FİYAT ------ | ------ TUTAR ------ | ------ TARİH ------ | 


Yukarıdaki belirtilen gereklerin Tüketici tarafından yerine getirilmesi kaydı ile, iade edilecek ürünlerin Satıcı'ya ulaştığı tarihten itibaren 30 iş günü içinde, Ürün bedeli kargo ve paketleme masrafları düşüldükten sonra Tüketici'ye, Ürün'ü satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilir. 

Tüketici'nin Ürünler'e ilişkin cayma süresi sonrasındaki kanuni hakları-sorumlulukları ile Satıcı'nın Tüketici'den olan, ödül puanlarına, hediye çeklerine ve bedelsiz imkanlara ilişkin bulunanları da kapsamak üzere akdi ve kanuni tahsil-mahsup hakları dahil hak ve yükümlülükleri ayrıca mevcut ve geçerlidir.SİPARİŞ İPTALİ

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır. 

Ürün İade Adresi:
Mustafa Kemal Mahallesi 3004 Caddesi No:103/A Ataşehir İstanbul

Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Model, fiyat, ölçü, renk, kargo vs. sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz!
Sizlere en iyi deneyimi sunmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. İnternet sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.